Gantry 5

За фінансової підтримки Європейського Союзу

Спільний моніторинговий комітет Програми схвалив виділення додаткових 3 млн. євро на фінансування проєктів транскордонного співробітництва у сфері охорони здоров’я, щоб підтримати їх у боротьбі із спалахом Covid-19. Загалом, 12 проектів (7 PL-BY, 4 PL-UA, 1 PL-BY-UA), серед яких лікарні та центри соціального обслуговування, можуть тепер придбати додаткове обладнання або запровадити нові види медичних послуг для кращого реагування на ситуацію (при цьому не припиняючи реалізацію запланованих заходів проекту).

30 організацій-партнерів, які зараз співпрацюють у рамках 12 проєктів у сфері охорони здоров’я, вже отримали майже  24 млн. євро фінансування ЄС на підтримку лікарень, служб швидкої допомоги та інших установ, розташованих на прикордонні.  Ці кошти  спрямовані на діяльність у сфері епідеміологічної безпеки, охорони здоров'я матері та дитини, боротьбу з онкологічними захворюваннями, інтенсивну терапію та багато інших потреб. Додаткові 3 млн. євро підвищать ефективність роботи медичного персоналу, дозволять придбати нове обладнання, провести нові тести на коронавірус та дадуть можливість співпрацювати через кордони дистанційно.

Програма ТКС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 вже понад 15 років підтримує безпеку мешканців польських, білоруських та українських прикордонних регіонів, вирішуючи спільні виклики по обидві сторони кордону ЄС. Охорона здоров'я та громадська безпека від самого початку були одними з головних цілей Програми.

«Надання коштів ЄС дозволило нам швидко відреагувати та придбати спеціалізований прилад для скринінгу грудної клітки, який є одним з основних інструментів діагностики пацієнтів із COVID-19», - стверджує Павел Натковський, директор спеціалізованої лікарні ім. Юзефа Псарського в Остроленці.

"Наш партнер, Обласна дитяча клінічна лікарня у Львові, вирішив використати ці кошти на придбання засобів індивідуального захисту для персоналу", - додає Войцех Мязга, керівник проєкту.

Програма покриває до 90% прийнятних витрат проектів. Більше інформації - www.pbu2020.eu.

Щодо додаткових питань, будь ласка, звертайтесь:

Ел. пошта:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,
тел.: +48 782 110 299

 1. PBU1/0041/16 Покращення епідеміологічної безпеки на польсько-білоруському прикордонні, ГБ: Регіональна спеціалізована лікарня у Бялій Подляскій (PL)
 2. PBU1/0067/16 Використання запису для обліку спостереження – транскордонне співробітництво регіональних лікарень в Седльцях і Мінську для охорони здоров'я матері і дитини, ГБ: Мазовецька воєводська лікарня у Седльцях (PL)
 3. PBU1/0266/16 Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області онкологічної урології у регіоні Білостока та Гродно, ГБ: Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (PL)
 4. PBU1/0268/16 Поліпшення транскордонної охорони здоров'я в області серцево-судинних  захворювань та інтенсивної терапії у районі Білостока та Мінська, ГБ: Незалежний державний центр охорони здоров’я Воєводська інтегрована лікарня ім. Єнджея Снядецького в Білостоці (PL)
 5. PBU1/0326/16 Модель медичної програми боротьби з остеопорозом на польсько-білоруському прикордонні, ГБ: Воєводська лікарня імені др.Людвіка Ридігера в Сувалках (PL)
 6. PBU1/0358/16 Підвищення рівня доступу до медичних послуг у містах Кросно та Ужгород, ГБ: Ґміна Кросно (PL)
 7. PBU1/0376/16 Спільна ініціатива Мазовецької спеціалізованої лікарні в Остроленці та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» для підвищення доступності медичних послуг в області сучасної хірургії, ГБ: Мазовецька спеціалізована лікарня ім. Юзефа Псарського в Остроленці (PL)
 8. PBU1/0668/16 Спільно на охороні людського життя. Інтегрована польсько-українська система невідкладної медичної допомоги на прикордонні, ГБ: Бещадський повіт (PL)
 9. PBU1/0766/16 Вільний доступ до медичних послуг в транскордонному регіоні, ГБ: Медична установа "Брестська дитяча обласна лікарня» (BY)
 10. PBU1/0063/16 Розвиток транскордонного співробітництва в наданні допомоги людям з аутизмом в польсько-білоруському прикордонні., ГБ: Асоціація допомоги дітям та молоді з аутизмом та дітям і молоді з пов'язаними розладами «Спільний світ» (PL)
 11. Прикордоння рівних можливостей, ГБ: Асоціація для дітей з інвалідністю «Крок за кроком» (PL)